Sistematski pregled – prošireni paket za žene

Sistematski pregled

Sistematski pregled za žene – prošireni paket

Laboratorijske analize: kompletna krvna slika sa leukocitarnom formulom, sedimentacija, šećer u krvi, bubrežne analize: urea i kreatinin, mokraćna kiselina, jetrine analize: AST, ALT, masnoće u krvi: holesterol, HDL, LDL, trigliceridi,
hormoni štitaste žlezde: TSH, FT4, T3 i T4

kvalitativni pregled urina

FOB test na okultno krvarenje u stolici (rani skrining za karcinom debelog creva)

• Ultrazvučni pregled dojki
  • Ultrazvučni pregled abdomena
  • Ultrazvučni pregled štitne žlezde
  • Ginekološki pregled sa ultrazvukom, kolposkopijom, PAPA testom i VS
  • Pregled kardiologa sa ultrazvukom srca i EKG-om
  • Pregled lekara opšte prakse sa završnim mišljenjem o zdravstvenom stanju

Brinite o svom zdravlju

Sistematski pregledi su od suštinskog značaja za očuvanje i promociju ženskog zdravlja. Oni su preventivna mera koja omogućava rano otkrivanje potencijalnih zdravstvenih problema, uključujući rak dojke, rak grlića materice, osteoporozu i kardiovaskularne bolesti.

Redovnim sistematskim pregledima, lekari mogu da prate promene u zdravlju žene i identifikuju potencijalne rizike. Otkrivanje bolesti u ranoj fazi često dovodi do uspešnijeg lečenja i boljeg ishoda.

Osim toga, sistematski pregledi su prilika da se žene edukuju o važnim aspektima svog zdravlja, uključujući ishranu, vežbanje, mentalno zdravlje i preventivnu negu.

Napredak u medicini znači da su mnoge bolesti sada izlečive ako se otkriju na vreme. Stoga, redovni sistematski pregledi su ključni za očuvanje zdravlja i dobrobiti svake žene.

Sistematski pregled – prošireni paket za žene