Promena jednogodišnjeg J-J stenta u anesteziji

Ureteri

Promena jednogodišnjeg J-J stenta

(dvostrukog J stenta) u anesteziji je medicinski postupak koji se izvodi kako bi se zamenio stent koji je postavljen pre godinu dana. Ovaj postupak se često izvodi pod opštom anestezijom kako bi se pacijentu obezbedila potpuna bezbolnost i nepokretnost tokom postupka. Zamena stenta može biti neophodna iz različitih razloga, uključujući istek roka trajanja stenta, pogoršanje simptoma ili bilo koji drugi medicinski razlog.

Evo kako obično izgleda postupak promene jednogodišnjeg J-J stenta u anesteziji:

1. Priprema: Pre postupka, pacijent će se sastati s anesteziologom kako bi procenio njegovo zdravstveno stanje i istoriju bolesti. Anesteziolog će odabrati odgovarajući tip anestezije, u ovom slučaju opštu anesteziju, na osnovu ove procene.
  2. Anestezija: Pacijent će biti uspavan pod potpunom anestezijom, što znači da će biti bez svesti tokom celog postupka.
  3. Zamena stenta: Hirurg će izvesti zamenu stenta u ureterima pacijenta. Ovaj postupak uključuje uvođenje ureteroskopa i drugih instrumenata kroz uretru kako bi se postavio novi stent i uklonio stari.
  4. Provera: Nakon što je zamena stenta završena, hirurg će obično proveriti urinarni trakt kako bi se uverio da je novi stent pravilno postavljen i da nema preostalih problema.
  5. Oporavak: Nakon postupka, pacijent će se probuditi iz anestezije i prebaciti u odgovarajući prostor za oporavak. Oporavak nakon opšte anestezije može potrajati neko vreme, a medicinsko osoblje će pratiti pacijenta kako bi se osiguralo da se oporavak odvija bez komplikacija.

Zamena jednogodišnjeg J-J stenta u anesteziji omogućava siguran i bezbolan postupak za pacijenta. Odluka o primeni anestezije će zavisiti od potreba pacijenta, njegovih medicinskih uslova i individualnih preferencija. Pre nego što se podvrgnete postupku, vaš lekar i anesteziolog će pružiti informacije i odgovore na sva vaša pitanja o anesteziji i postupku.

Promena jednogodišnjeg J-J stenta u anesteziji