Operacija sva tri krajnika u opštoj anesteziji

ORL

Operacija sva tri krajnika

poznata kao adenotonsilektomija, može se izvoditi u opštoj anesteziji ili lokalnoj anesteziji, ovisno o pacijentu, hirurškom timu i drugim faktorima.

Adenotonsilektomija je hirurški postupak u kojem se uklanjaju tonzile (krajnici) i adenoidi (ždrelne ili nazofaringealne krajnike). Ovo se obično radi kada postoje određeni medicinski problemi, kao što su česte infekcije krajnika ili adenoida, problemi sa spavanjem (npr. opstruktivna sleep apnea) ili drugi ozbiljni simptomi. Važno je da se pre donošenja odluke o ovoj proceduri posavetujete sa svojim lekarom ili otorinolaringologom (specijalistom za bolesti uha, grla i nosa) kako biste razgovarali o svojim simptomima, rizicima i koristima.

Ako vaš lekar preporuči adenotonsilektomiju, on ili ona će proceniti da li je opšta anestezija potrebna za ovu proceduru. Opšta anestezija je stanje u kojem pacijent spava tokom celog postupka i ne oseća bol ili nelagodnost tokom operacije. Ovo se obično primenjuje kod dece i odraslih, posebno kod dece, kako bi se obezbedila potpuna nepokretnost i bezbolnost tokom operacije.

Pre operacije, lekar će obaviti potrebne preglede i razgovarati s vama o pripremi za operaciju, uključujući postupke za anesteziju, postoperativnu negu i oporavak. Nakon operacije, pacijenti će provesti određeno vreme u bolnici ili ambulantnoj klinici pod nadzorom medicinskog osoblja kako bi se osiguralo da se oporavljaju bez komplikacija.

Važno je da se posavetujete sa svojim lekarom kako biste razgovarali o svojim specifičnim potrebama i pitanjima vezanim za operaciju sva tri krajnika u opštoj anesteziji.

Operacija sva tri krajnika u opštoj anesteziji

Cena pregleda 100000 RSD