Operacija sva tri krajnika u opštoj anesteziji sa jednostranom ugradnjom cevčice

ORL

Operacija sva tri krajnika  sa jednostranom ugradnjom cevčice

je procedura koja uključuje uklanjanje krajnika (tonzila) i uvođenje cevčice u jedno uho, obično kod osoba koje imaju problem sa ponavljajućim upalama uha ili problema sa sluhom.

Procedura se obično izvodi pod opštom anestezijom, što znači da pacijent spava tokom operacije kako bi se sprečila bol i omogućila komfornija procedura.

Kada se uklanjaju krajnici, to se naziva tonzilektomija. Uklanjanje krajnika može se izvesti iz više medicinskih razloga, uključujući česte upale krajnika, problema sa disanjem, problemima sa gutanjem ili opstrukcijom disajnih puteva.

Ugradnja cevčice (ventilaciona cevčica) u uvo može se obaviti da bi se poboljšao protok vazduha i dreniranje, naročito kod osoba koje imaju česte infekcije uha. Ova mala cevčica se postavlja u bubnu opnu kako bi se poboljšalo cirkulisanje vazduha i tečnosti u srednjem uvu, smanjujući time rizik od ponavljajućih infekcija.

Ove procedure su često korisne kod problema sa ponavljajućim infekcijama uha ili upala krajnika, a cilj im je poboljšati zdravstveno stanje i smanjiti rizik od budućih problema.