Standardni kardiološki pregled (pregled, EKG, ehokardiografija)

Pedijatrijska kardiologija

Dobrodošli u NEW Hospital: Pedijatrija kao porodično iskustvo

U NEW Hospital, pedijatrija nije samo medicinska disciplina – to je pravo porodično iskustvo. Naša pedijatrijska ambulanta dizajnirana je u skladu sa potrebama roditelja i dece, stvarajući prijateljsko i toplo okruženje u kojem će se cela porodica osećati dobrodošlo.

Zašto da svoje dete dovedete u NEW Hospital

• Individualni pristup: Naši stručnjaci za pedijatriju posvećeni su pružanju personalizovane zdravstvene zaštite vašem detetu, tretirajući ga kao individuu u svom jedinstvenom okruženju i razvoju. Naš cilj je da vaše dete oseća podršku, razumevanje i prijateljstvo tokom svake posete.

• Porodične vrednosti: U NEW Hospital pedijatrijskoj ambulanti, porodica je uvek u centru pažnje. Ohrabrujemo vas da zajedno sa vašim mališanom posetite našu ambulantu i upoznate naš tim. Želimo da se osećate kao kod kuće, u gostima kod prijatelja, a ne kao u bolnici.

• Play terapija: Naša pedijatrijska ambulanta koristi elemente play terapije kako bi vaše dete osećalo da smo svi zajedno deo tima koji se suočava sa izazovima odrastanja, bolestima i drugim preprekama. Kroz ovaj pristup, vaše dete će doživeti pregled kao značajan i važan događaj, bez stresa i nelagodnosti.

• Savremena oprema i stručnost: New Hospital pedijatrijska ambulanta koristi najsavremeniju medicinsku opremu i tehnologiju kako bi pružila najbolju moguću zdravstvenu zaštitu vašem detetu. Naš stručni tim pedijatara i medicinskih sestara kontinuirano se usavršava kako bi ostao u korak sa najnovijim dostignućima u oblasti pedijatrije.

Zajedno stvaramo najbolje uslove za vašeg mališana

Dođite da nas upoznate i da zajedno stvorimo najbolje uslove za vašeg mališana.

Vaša porodica zaslužuje najbolju negu, a mi smo tu da joj to pružimo. Vidimo se u NEW Hospital-u!

Ne čekajte! Zakažite pregled za vašeg mališana u NEW Hospital pedijatrijskoj ambulanti već danas i iskusite zdravstvenu zaštitu koja stavlja porodicu na prvo mesto. Pridružite nam se u stvaranju srećnijeg i zdravijeg detinjstva za vaše dete.

Standardni kardiološki pregled

uključuje niz procedura i testova koji omogućavaju lekarima da procene vaše srce i krvne sudove. Ovo je osnovni pregled koji se koristi za dijagnostiku srčanih problema, praćenje srčanih bolesti i procenu opšteg zdravlja srca. Evo šta obično uključuje:

1. Pregled: Kardiolog će vas intervjuisati o vašem zdravstvenom stanju, simptomima koje možda imate, porodičnoj istoriji bolesti srca, životnom stilu i drugim relevantnim informacijama. Fizički pregled uključuje slušanje srca, merenje krvnog pritiska i procenu opšteg zdravstvenog stanja.
  2. Elektrokardiogram (EKG): EKG je test koji meri električnu aktivnost srca. Elektrode se postavljaju na kožu na grudnom košu, rukama i nogama kako bi se snimila električna aktivnost srca. Ovo pomaže u identifikaciji aritmija, problema sa srčanim ritmom i drugih srčanih problema.
  3. Ehokardiografija: Ehokardiografija je ultrazvučni test srca koji koristi zvučne talase za stvaranje slika srca. Ovaj test pomaže u proceni veličine, funkcije srčanih komora, zalistaka srca i protoka krvi. Ehokardiografija je posebno korisna za identifikaciju problema sa srcem kao što su srčana insuficijencija, srčani zalisci i srčane anomalije.
  4. Laboratorijski testovi: Ponekad se zahtevaju krvni testovi kako bi se merili nivoi holesterola, triglicerida, šećera u krvi i drugi faktori rizika za srčane bolesti.
  5. Pulsoximetrija: Ovaj test meri nivo zasićenja kiseonikom u krvi i puls. To je brz i bezbolan test koji pomaže u proceni cirkulacije i nivoa kiseonika u telu.
  6. Preporuke i plan terapije: Na osnovu rezultata ovih testova, kardiolog će postaviti dijagnozu i, ako je potrebno, predložiti plan lečenja ili preporuke za promene u načinu života kako bi se poboljšalo zdravlje srca.

Standardni kardiološki pregled je važan za prevenciju i dijagnozu srčanih problema. Redovne posete kardiologu mogu pomoći u očuvanju zdravlja srca, posebno ako imate faktore rizika kao što su pušenje, dijabetes, hipertenzija ili porodična istorija srčanih bolesti.

Standardni kardiološki pregled (pregled, EKG, ehokardiografija)