Grudna hirurgija

Resekcija tumora zida grudnog koša bez resekcije rebara

je hirurški postupak uklanjanja tumora lokalizovanog u mekim tkivima ili kostima grudnog zida, bez potrebe za uklanjanjem rebara. Ovaj postupak se primenjuje kada je moguće očuvati strukturu rebara, a cilj je ukloniti tumorsko tkivo s minimalnim oštećenjem okolnih struktura.

Evo osnovnih koraka u postupku resekcije tumora zida grudnog koša bez resekcije rebara:

1. Priprema pacijenta: Pacijent se priprema za operaciju kroz određene dijagnostičke testove i pregleda.
  2. Opšta anestezija: Pacijent je podvrgnut opštoj anesteziji kako bi bio bezbolan tokom postupka.
  3. Operativni rez: Hirurg pravi rez na koži iznad tumorskog područja kako bi pristupio tumoru.
  4. Uklanjanje tumora: Hirurg pažljivo uklanja tumorsko tkivo bez resekcije rebara. Ovo može uključivati uklanjanje tumora iz mekih tkiva, kosti ili drugih struktura grudnog zida.
  5. Provera okolnih struktura: Hirurg proverava okolna tkiva i strukture kako bi se osiguralo da su susedni organi i tkiva sačuvani.
  6. Zatvaranje rane: Nakon uklanjanja tumora, rez se pažljivo zatvara šavovima ili drugim sredstvima za zatvaranje rane.

Ovaj postupak se primenjuje kada je moguće očuvati rebara, a resekcija rebara nije neophodna za uklanjanje tumora. Nakon operacije, pacijent će proći kroz period oporavka, a rehabilitacija može biti deo postoperativne nege.

Odluka o odabiru određene hirurške tehnike zavisi od tipa tumora, njegove lokalizacije i od specifičnosti svakog pojedinačnog slučaja. Važno je da odluku donese lekarski tim na osnovu temeljne procene pacijentovog zdravstvenog stanja.

Cena pregleda od 187.000 RSD