Operacije krajnika

Operacija dva krajnika sa ugradnjom ventilacionih cevčica

podrazumeva proceduru uklanjanja tonzila (dva krajnika) zajedno sa postavljanjem ventilacionih cevčica (tzv. „gromet“ ili „tube“) u bubnu opnu, što se obično izvodi kod osoba sa problemima sluha ili ponavljajućim infekcijama srednjeg uva.

Tonzilektomija ili uklanjanje tonzila (krajnika) može se izvesti iz različitih razloga, uključujući ponavljajuće upale, prepreke za normalno disanje ili apneje tokom spavanja.

Ugradnja ventilacionih cevčica je mala procedura gde se cevčica postavlja u bubnu opnu kako bi se poboljšao protok vazduha u srednjem uvu. Ovo se obično radi kod osoba koje imaju problema sa curenjem srednjeg uva, čestim infekcijama srednjeg uva ili gubitkom sluha.

Ove procedure se često sprovode kako bi se rešili zdravstveni problemi koji su povezani sa ponavljajućim infekcijama uha ili problemima sa disanjem, a cilj im je poboljšanje zdravlja i smanjenje ponovnih infekcija ili komplikacija.