Eksploracija medijastinuma pristupom kroz medijastinotomiju

Grudna hirurgija

Eksploracija medijastinuma

je medicinski postupak koji uključuje pregled i analizu struktura i organa u medijastinumu, prostoru između pluća koji sadrži srce, velike krvne sudove, jednjak, traheju i limfne čvorove. Medijastinotomija je hirurški pristup koji omogućava pristup ovom prostoru za istraživanje, procenu ili lečenje bolesti.

Procedura medijastinotomije podrazumeva:

1. Hirurški pristup: Hirurški otvor se pravi u grudnom zidu kako bi se omogućio pristup medijastinumu.
  2. Pregled i analiza: Hirurg istražuje ovaj prostor, prateći srce, krvne sudove, limfne čvorove i druge strukture kako bi utvrdio prisustvo patologija ili drugih problema.

Ovaj postupak se obično izvodi kada postoji sumnja na bolesti ili abnormalnosti u medijastinumu, kao što su tumori, ciste, infekcije ili drugi zdravstveni problemi. Eksploracija medijastinuma omogućava hirurzima da direktno pregledaju ovaj prostor, uzimaju uzorke tkiva za biopsiju ili sprovedu određene terapijske postupke ukoliko je potrebno.

Eksploracija medijastinuma pristupom kroz medijastinotomiju

Cena pregleda od 132.000 RSD